Selezione Crema

Segafredo Selezione Crema

Зрна од кафе за благо еспресо со целосен вкус и умерена содржина на кофеин. Одлично е и за еспресо и за лунго. Мешавина од зрна кафе од Арабика и Робуста од Бразил, Костарика и Брегот на Слоновата Коска.

Вкус на кафе:
Вкусни ароми на ванила, мока, слатко овошје и ореви со принеси на темно чоколадо и сладунец.

Category:

Additional information

Netto