Шварцвалд торта

Шварцвалд торта:

Вкусен ванила крем со вишни врз мек пандишпањ, прекриен со прелив од вишни, декорирано со рендано чоколадо и вишни. 1100 гр. – 12 парчиња

ПОТРЕБНО ВРЕМЕ ЗА ОДМРЗНУВАЊЕ – 5 ЧАСА НА ТЕМПЕРАТУРА ВО ФРИЖИДЕР ИЛИ 2 ЧАСА НА СОБНА ТЕМПЕРАТУРА

Дополнителни информации

Netto