Се прикажуваат сите 14 резултати

Horeca

Segafredo Horeca

Принеси на крем и шеќер

Ако уживате во прилично јака и смела чаша еспресо со вкус или сакате да додадете повеќе вкус на еспресо во вашето капучино, тогаш ова се зрната што можеби сакате да ги земете во предвид. HO.RE.CA е убава мешавина од зрна Арабика и Робуста од Јужна Америка и обезбедува интензивно, но сепак избалансирано тело.

Espresso Casa Grani 1кг

Segafredo Espresso Casa Grani

Не мелени зрна кафе.

Полн и кремаст вкус.

Арабика и Робуста се мешаат со пријатна мазност и малку зачинет тост леб.

Мешавина, со различни степени на мелење, што може да се користи со супер-автоматски машини, традиционални машини за еспресо, филтри и апарати за кафе Мока.

segafredo icona macinatura

1000гр.

Интензитет: 10

Ниво на печење: Средно

Мелење:

  • Средно за производителите на кафе Мока
  • Ситно за традиционалните и супер-автоматски машини за еспресо
  • Крупно за машини за филтрирање

Selezione Crema

Segafredo Selezione Crema

Зрна од кафе за благо еспресо со целосен вкус и умерена содржина на кофеин. Одлично е и за еспресо и за лунго. Мешавина од зрна кафе од Арабика и Робуста од Бразил, Костарика и Брегот на Слоновата Коска.

Вкус на кафе:
Вкусни ароми на ванила, мока, слатко овошје и ореви со принеси на темно чоколадо и сладунец.

Massimo

Segafredo Massimo

Зрна од кафе „Сегафредо Занети Масимо“
Мешавината „Масимо“ од Сегафредо Занети има неколку слатки принеси и целосен избор на високо квалитетни зрна кои остануваат верни на автентичниот италијански вкус на еспресо.
Принеси од чоколадо може да се најдат и во „Масимо“ што го прави совршено за кафињата мока. Зрната кафе „Масимо“ гарантираат извлекување на најдобро квалитетно еспресо од мешавината изворена од само најдобрите плантажи за кафе во Јужна Америка.

Белешки за дегустација:

  • Арома: Темно какао, карамела.
  • Киселост: Чисто.
  • Тело: кремасто, богато.
  • Завршница: Какао што трае.